首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS150M-12/A
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS150M-12/A
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
機箱式電源 150W 12V 12.5A Cover Medical
型號:
CUS150M-12/A
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
12.5 A
Power (Watts)
150W (150W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Efficiency
94%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Features
Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.57" L x 2.52" W x 1.57" H (116.0mm x 64.0mm x 39.7mm)