CUS1500M-12/RF
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
- 型號:
- CUS1500M-12/RF
- 品牌:
- TDK-Lambda
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 1500W
- Features
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Size / Dimension
- 10.28" L x 5.00" W x 2.48" H (261.0mm x 127.0mm x 63.0mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC
- Type
- Enclosed
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency
- CE
- Efficiency
- 85%
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 125 A