首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS100ME-12/A
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS100ME-12/A
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 12V 100W
型號:
CUS100ME-12/A
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Power (Watts)
100W
Features
Universal Input
Size / Dimension
4.57" L x 2.52" W x 1.52" H (116.0mm x 64.0mm x 38.5mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency
Efficiency
94%
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 6
Current - Output 1
8.33 A