首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS1000M-12
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS1000M-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 265 VAC Input
機箱式電源 AC-DC, Medical, 85-265V, 12V 66.7A, 800W
型號:
CUS1000M-12
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
66.7 A
Power (Watts)
800W
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
92.5%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
6.71" L x 3.35" W x 1.67" H (170.5mm x 85.0mm x 42.5mm)