首頁 > TDK-Lambda代理商 > CCG10-12-05SF
影像僅供參考,以產品規格為準
CCG10-12-05SF
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 2A 4.5V - 18V Input
DC DC CONVERTER 5V 10W
型號:
CCG10-12-05SF
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, OCP
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
0.75" L x 0.49" W x 0.45" H (19.0mm x 12.4mm x 11.5mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
18V
Approval Agency
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Efficiency
90%
Current - Output (Max)
2A
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Enable, Active Low
Power (Watts)
10 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
1.5 kV