首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > NR6028T101M
影像僅供參考,以產品規格為準
NR6028T101M
型號描述:
100 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 660 mA 780mOhm Max Nonstandard
型號:
NR6028T101M
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR)
780mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
3MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
620mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Inductance
100 µH
Current Rating (Amps)
660 mA