首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > MAMK2520H1R0M
影像僅供參考,以產品規格為準
MAMK2520H1R0M
型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 45mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 963-LSAPB2520MKT1R0M RPLCMT PN 1008 1uH 45mOhmsur
型號:
MAMK2520H1R0M
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.1 A
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)