首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > LBMF1608T3R3M
影像僅供參考,以產品規格為準
LBMF1608T3R3M
型號描述:
功率電感器 - SMD PLEASE SEE SUGGESTED ALTERNATE LSQBB160808T470K
型號:
LBMF1608T3R3M
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
220mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
60MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
3.3 µH
Current Rating (Amps)
130 mA