首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > CBC3225T102KRV
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC3225T102KRV
型號描述:
功率電感器 - SMD 1210 1000uH 10% 75mA 16.9ohms
型號:
CBC3225T102KRV
原廠包裝量:
1000
Inductance
1 mH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
75 mA
Current - Saturation (Isat)
100mA
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
16.9Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
1.6MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)