首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > CB2012T100KR
影像僅供參考,以產品規格為準
CB2012T100KR
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 520 mA 650mOhm Max 0805 (2012 Metric)
功率電感器 - SMD 963-SQNA201212T100K RPLCMT PN 805 10uH 650mOhms 10% 200mA
型號:
CB2012T100KR
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Semi-Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
650mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
32MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
200mA
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
520 mA