首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > CB2012T100K
影像僅供參考,以產品規格為準
CB2012T100K
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 440 mA 910mOhm Max 0805 (2012 Metric)
功率電感器 - SMD 963-LSQNA201212T100K RPLCMT PN 0805 10uH 700mOhms 10% 190mA
型號:
CB2012T100K
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Semi-Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
910mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
32MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
190mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
440 mA