TMPC 1004H-6R8MG-D
型號描述:
6.8 μH Shielded Molded Inductor 8.5 A 23.3mOhm Max Nonstandard
6.8 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
型號:
TMPC 1004H-6R8MG-D
品牌:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Carbonyl Powder
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
8.5 A
Current - Saturation (Isat)
13.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
23.3mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)