TMPC 0603H-1R0MG-D
型號描述:
1 μH Unshielded Molded Inductor 11 A 10mOhm Max Nonstandard
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
型號:
TMPC 0603H-1R0MG-D
品牌:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Molded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
22A
Material - Core
Carbonyl Powder
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
1 µH
Current Rating (Amps)
11 A