0603Y2000221KXT
- 型號描述:
220 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- 0603Y2000221KXT
- 品牌:
- Syfer Technology
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination, High Temperature
- Voltage - Rated
- 200V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- High Reliability, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 220 pF