35RAPC7JS
型號描述:
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone Phone Jack, Dual Stereo (3 Conductor, TRS) Connector Solder
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
型號:
35RAPC7JS
品牌:
Switchcraft Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Connector Type
Phone Jack, Dual
Gender
Female
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Shielding
Shielded
Operating Temperature
Number of Positions/Contacts
2 Sets of 3 Conductors, 8 Contacts
Internal Switch(s)
Two Switches
Signal Lines
Stereo (3 Conductor, TRS)
Termination
Solder
Insulation Color
Actual Diameter
0.142" (3.60mm)
Industry Recognized Mating Diameter
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone