VZH4R7M1HTR-0506S
- 型號描述:
4.7 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
- 型號:
- VZH4R7M1HTR-0506S
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Capacitance
- 4.7 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 1.52 Ohms
- Ripple Current @ High Frequency
- 85 mA @ 100 kHz