VZH470M1HTR-0607S
- 型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 50V POLAR
- 型號:
- VZH470M1HTR-0607S
- 品牌:
- Surge
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 680 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 129.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 185 mA @ 10 kHz