VZH101M0JTR-0606S
- 型號描述:
100 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 6.3V POLAR
- 型號:
- VZH101M0JTR-0606S
- 品牌:
- Surge
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 161 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 230 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 440 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)