VES470M1ETR-0605S
- 型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 25V POLAR
- 型號:
- VES470M1ETR-0605S
- 品牌:
- Surge
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 60 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 84 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)