VES100M1HTR-0605S
- 型號描述:
10 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 50V POLAR
- 型號:
- VES100M1HTR-0605S
- 品牌:
- Surge
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 26 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 36.4 mA @ 10 kHz