首頁 > Surge代理商 > VEJ221M1CTR-0607S
影像僅供參考,以產品規格為準
VEJ221M1CTR-0607S
型號描述:
220 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 16V POLAR
型號:
VEJ221M1CTR-0607S
品牌:
Surge
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
120 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
168 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)