CR54NP-101KC
型號描述:
100 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 520 mA 700mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 100UH 520MA 700MOHM SM
型號:
CR54NP-101KC
品牌:
Sumida America Components Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)
Inductance
100 µH
Current Rating (Amps)
520 mA