CDRH74NP-181MC-B
型號描述:
180 μH Shielded Inductor 420 mA 980mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 180UH 420MA 980MOHM SM
型號:
CDRH74NP-181MC-B
品牌:
Sumida America Components Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR)
980mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
180 µH
Current Rating (Amps)
420 mA