CDRH74NP-180MC-B
- 型號描述:
18 μH Shielded Inductor 1.31 A 91mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD
- 型號:
- CDRH74NP-180MC-B
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 91mOhm Max
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance
- 18 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.31 A