CDRH74NP-102MC-B
- 型號描述:
1 mH Shielded Inductor 180 mA 6Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 1MH 180MA 6 OHM SMD
- 型號:
- CDRH74NP-102MC-B
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 6Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance
- 1 mH
- Current Rating (Amps)
- 180 mA