CDRH74-270MC
- 型號描述:
27 μH Shielded Inductor 1.12 A 150mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 27UH 1.12A 150MOHM SMD
- 型號:
- CDRH74-270MC
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
- Operating Temperature
- -30°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 150mOhm Max
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance
- 27 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.12 A