首頁 > Sumida代理商 > CDRH5D18RNP-8R2NC
影像僅供參考,以產品規格為準
CDRH5D18RNP-8R2NC
型號描述:
8.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.38 A 135mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD
型號:
CDRH5D18RNP-8R2NC
品牌:
Sumida
原廠包裝量:
2000
起訂量:10000 倍增量:2000
Tolerance
±30%
Features
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
135mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
1.28A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
8.2 µH
Current Rating (Amps)
1.38 A