首頁 > Sumida代理商 > CDRH5D18RNP-3R9NC
影像僅供參考,以產品規格為準
CDRH5D18RNP-3R9NC
型號描述:
3.9 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.95 A 62.5mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD
型號:
CDRH5D18RNP-3R9NC
品牌:
Sumida
原廠包裝量:
2000
起訂量:10000 倍增量:2000
Tolerance
±30%
Features
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
62.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
1.74A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
3.9 µH
Current Rating (Amps)
1.95 A