首頁 > Sumida代理商 > CDRH5D18BHPNP-4R2MC
影像僅供參考,以產品規格為準
CDRH5D18BHPNP-4R2MC
型號描述:
4.2 μH Shielded Inductor 1.8 A 98mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD
型號:
CDRH5D18BHPNP-4R2MC
品牌:
Sumida
原廠包裝量:
2000
起訂量:10000 倍增量:2000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
98mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
3.1A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
4.2 µH
Current Rating (Amps)
1.8 A