首頁 > Sumida代理商 > CDRH5D18BHPNP-2R7MC
影像僅供參考,以產品規格為準
CDRH5D18BHPNP-2R7MC
型號描述:
2.7 μH Shielded Drum Core Inductor 2.3 A 65mOhm Max 2424 (6060 Metric)
功率電感器 - SMD
型號:
CDRH5D18BHPNP-2R7MC
品牌:
Sumida
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:10000 倍增量:2000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3.9A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
2.7 µH
Current Rating (Amps)
2.3 A