CDRH5D18BHPNP-1R8MC
- 型號描述:
1.8 μH Shielded Drum Core Inductor 2.5 A 46mOhm Max 2424 (6060 Metric)
INDUCTOR
- 型號:
- CDRH5D18BHPNP-1R8MC
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 2424 (6060 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Type
- Drum Core
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 46mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 5A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 2424
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 1.8 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.5 A