CDRH5D18BHPNP-1R5MC
- 型號描述:
1.5 μH Shielded Drum Core Inductor 2.8 A 38mOhm Max 2424 (6060 Metric)
INDUCTOR
- 型號:
- CDRH5D18BHPNP-1R5MC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 2424 (6060 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 38mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 5.3A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 2424
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 1.5 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.8 A