CDRH5D18BHPNP-1R0MC
- 型號描述:
1 μH Shielded Inductor 3.7 A 31mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 3.7A 31 MOHM SMD
- 型號:
- CDRH5D18BHPNP-1R0MC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
- 原廠包裝量:
- 2000
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 31mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 6.6A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 1 µH
- Current Rating (Amps)
- 3.7 A