CDRH4D28NP-4R7NC
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Inductor 1.32 A 72mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.32A 72 MOHM
- 型號:
- CDRH4D28NP-4R7NC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Type
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 1.32 A
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 72mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)