CDRH127/LDNP-270MC
型號描述:
27 μH Shielded Inductor 4.2 A 41.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 27UH 4.2A 41.6MOHM SMD
型號:
CDRH127/LDNP-270MC
品牌:
Sumida America Components Inc.
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR)
41.6mOhm Max
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Inductance
27 µH
Current Rating (Amps)
4.2 A