CDRH125NP-100MC
- 型號描述:
10 μH Shielded Inductor 4 A 25mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD
- 型號:
- CDRH125NP-100MC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- DC Resistance (DCR)
- 25mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 4 A