CDPH4D19FNP-100MC
- 型號描述:
10 μH Shielded Inductor 2.32 A 65mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 2.32A 65 MOHM SMD
- 型號:
- CDPH4D19FNP-100MC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 65mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.32 A