CDEP147NP-100MC-125
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 10 A 9.85mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 10A 9.85 MOHM SMD
- 型號:
- CDEP147NP-100MC-125
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 9.85mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 9.2A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 10 A