0830CDMCCDS-2R2MC
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Molded Inductor 10 A 13mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 10A 13 MOHM SMD
- 型號:
- 0830CDMCCDS-2R2MC
- 品牌:
- Sumida America Components Inc.
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 10 A
- Current - Saturation (Isat)
- 11.7A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 13mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)