SHV12-1A85-78D3K
- 型號描述:
Reed Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole
RELAY REED SPST 1A 12V
- 型號:
- SHV12-1A85-78D3K
- 品牌:
- Standex-Meder Electronics
數量:
- Packaging
- Tube
- Features
- Diode
- Mounting Type
- Through Hole
- Coil Voltage
- 12VDC
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- Termination Style
- PC Pin
- Coil Current
- 24 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Seal Rating
- Contact Material
- Contact Form
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current)
- 1 A
- Switching Voltage
- 1000VAC, 1000VDC - Max
- Must Release Voltage
- 1.8 VDC
- Must Operate Voltage
- 8.4 VDC