PRNF14FTD402R
型號描述:
402 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RES 402 OHM 1% 1/4W AXIAL
型號:
PRNF14FTD402R
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
402 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial, Radial Bend
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)