CSRT1210FTR750
型號描述:
750 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
RES 0.75 OHM 1% 1W 1210
型號:
CSRT1210FTR750
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
750 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)