CSRN2512FKR500
型號描述:
500 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.5 OHM 1% 2W 2512
型號:
CSRN2512FKR500
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
500 mOhms