CSRN2010FTR357
- 型號描述:
357 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film
RES 0.357 OHM 1% 1W 2010
- 型號:
- CSRN2010FTR357
- 品牌:
- Stackpole Electronics Inc
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Current Sense
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 357 mOhms