CF14JA120R
- 型號描述:
120 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
RES 120 OHM 5% 1/4W AXIAL
- 型號:
- CF14JA120R
- 品牌:
- Stackpole Electronics Inc
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- 0/ -400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
- Composition
- Carbon Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 120 Ohms