SMDJ120A
型號描述:
193V Clamp 15.54A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB,S
型號:
SMDJ120A
品牌:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)