SHT21P-TR-0.4KS
- 型號描述:
Humidity, Temperature 0 ~ 100% RH PWM ±2% RH 8 s Surface Mount
SENSOR HUMID/TEMP 3V PWM 2% SMD
- 型號:
- SHT21P-TR-0.4KS
- 品牌:
- Sensirion AG
數量:
- Sensor Type
- Humidity, Temperature
- Humidity Range
- 0 ~ 100% RH
- Output Type
- PWM
- Output
- 12b
- Accuracy
- ±2% RH
- Response Time
- 8 s
- Sensitivity
- Voltage - Supply
- 2.1V ~ 3.6V
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C