SHT21-TR-0.4KS
- 型號描述:
Humidity, Temperature 0 ~ 100% RH I2C ±2% RH 8 s Surface Mount
SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD
- 型號:
- SHT21-TR-0.4KS
- Humidity Range
- 0 ~ 100% RH
- Output Type
- I2C
- Accuracy
- ±2% RH
- Voltage - Supply
- 2.1V ~ 3.6V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C