首頁 > Semtech代理商 > SMBJ28CA
影像僅供參考,以產品規格為準
SMBJ28CA
型號描述:
45.4V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1-Line 28V 13.2A TVS DO-214AA(SMB)
型號:
SMBJ28CA
品牌:
Semtech
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Power - Peak Pulse
600W