389FXBXC1-24D
型號描述:
通用繼電器 389F Power Relay DPDT, 25 A
型號:
389FXBXC1-24D
品牌:
Schneider Electric Relays
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
24VDC
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
25 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Load - Max Switching
15000VA
Coil Current
60 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
Quick Connect - Multiple Sizes
Seal Rating
Coil Insulation
Must Operate Voltage
19.2 VDC
Must Release Voltage
2.4 VDC
Operate Time
20 ms
Release Time
20 ms
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C